ΚΟΦΤΕΡΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΙΙ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ΚΟΦΤΕΡΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΙΙ

ΚΟΦΤΕΡΗ ΑΝΑΤΟΛΗ


You are not connected. Please login or register

[Α] Το φαναράκι του πασχα

Go down  Message [Page 1 of 1]

Διονυσης


Admin

Η αληθινή προσευχή ΔΟΞΑ Ο ΘΕΟΣ Ο ΥΨΙΣΤΟΣ Ο ΑΓΙΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ

Ειπε ο Ιησους Χριστος - θα γνωρίσετε την αλήθεια και η αλήθεια θα σας ελευθερώσει
Μη φοβάστε! Θα είμαι μαζί σας κάθε μέρα Μέχρι τη συντέλεια του κόσμου!


Το φαναράκι μου έπεσε το πασχα στην Αγία Σόφια στη Πάτρα πριν 4 χρόνια (εγώ μένω στον αριστερό δρόμο μετά το συντριβάνι ,με τα ωραία δέντρα) και έπεσα σε πειρασμούς ...............................Τίποτα όμως δεν είναι τυχαίο.
Είναι σε Κίτρινο-Πράσινο χρώμα και είμαι πολύ ευτυχής γιαυτό, άλλα δεν είναι τυχαίο ,αλαζη και το επώνυμο μου από το σόι μου απο Στεφάνου.... σε Στεφάνι....(έχει αλλαξη από τη γέννηση του πατέρα μου πριν 67 χρόνια το επώνυμό μου και όχι τώρα,αλλά θα με είχαν βάφτιση και Νίκο ,το όνομα του παππου μου,δεν ηρθε ώμος στην βάφτιση μου και την τελευταία στιγμή, μου έδωσαν το όνομα του Ζακυνθινου προπάππου μου Διονύσιος  ) και έγραψα από το Θεό την ενδέκατη εντολή και αληθινα έλυσα της 7 σφραγίδες της αποκαλύψεως και μου αποκάλυψε ότι (((όλοι (οι προφήτες και ο Ιησους Χριστός της Μαρίας της παρθένας) είναι από το σατανά και είναι αθάνατος)))-έτσι μου έδωσε την (τέλια  μεγάλη σοφία) την ώρα που έβρεχε(ΈΧΩ 20 ΔΑΧΤΥΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΘΈΛΩ ΌΛΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΚΌΨΩ ΚΑΝΈΝΑ, ΈΤΣΙ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΓΆΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΤΗΣ ΓΗΣ,ΕΣΕΝΑ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΕΎΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΎΝΗ ΣΟΥ)σταμάτησαν οι κεραυνοί αλά εγώ κατάλαβα το ειχα στο μυαλό μου απο μικρο παιδί και έτσι έγραψα την 11 εντολή. Σκεφτικά οτι  αυτό είναι  το σωστό θέλημα του Θεού μας και παλη μου ειπε ο ΘΕΟΣ όλων μας,(ΘΑ ΈΒΑΖΑ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΝΙΚΉΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΏΠΟΥΣ?ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΏΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΓΩ ΓΝΟΡΙΖΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΤΩΝ ΔΙΞΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ.ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΗ ΕΑΝ ΘΑ ΔΙΑΓΡΆΦΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.)
Αλλα πρεπει να γινη γνωστό σε όλους τους ανθρώπους της Γης,ολες οι μανάδες και οι πατεράδες να δουν,ολοι τα παιδια τους και τώρα που είμαι ζωντανός,σατανά κιταμαι,οτι γραφή δεν ξεγραφη και έκρινα ζώντας και νεκρούς,είναι όλοι οι άνθρωποι και όλες οι ψυχές  αθώοι,διότι από τα ευαγγέλια του σατανά,που τα ποδάρια του είναι όλη οι προφήτες ,σκοτώθηκαν οι άνθρωποι,με πόλους και (((ύπουλους τρόπους))) και οι εκκλησιές των προφητών (έκλεβαν) της περιουσίες ,ενώ τους έλεγαν να μην κλέβουν, αντί να μπουν η κλέφτες ,έμπαιναν η ιερής και τους έπαιρναν της περιουσίες τους και ολόκληρα τα σπίτια των πλανεμένων πιστών και τους σκότωναν της (οικογένειες και τους βάφτιζαν μάρτυρες του Ιησού Χριστού και των υπόλοιπων προφητων) είναι άκυρα πλέων τα ευαγγέλια όλον τον εκκλησιών του κόσμου.
Παρόλα αυτά όλοι μαθαίνεται την αλήθεια,ότι όλοι οι προφήτες είναι άνθρωποι,άρα όσοι είναι άνθρωποι θα διεκδικήσουν τη νίκη. Αυτό το ευαγγέλιο είναι το τελευταίο του κόσμου,όσοι το εκπληρώσουν σωστά η ακόμα το έχουν ιδοι εκπλήρωση σωστά και ας έχουν φιγη απο τη ζωή,αρκεί να πιστεύουν μόνο στο ΘΕΟ όλων που δημιουργείσαι την ζωή στο τελιο σύμπαν και οχι σε προφήτες,μόνο το ΘΕΌ,ο θΕΟΣ όλων μας θα τους πραγματοποίηση  μια μεγάλη χάρη,μόνο προς το (καλο όλων). Του νικητή του κάνω δώρο τη κρίση μου και δεν μπορεί με κανένα τρόπο να καταστρέψει τη συχώρεση ολου του κόσμου άλλα και την ενδεκατη εντολή,καλή δύναμη σε όλους,ανεξάρτητα αν το ευαγγέλιο ήταν μια η πολλές σελίδες,αυτό είναι το σωστό.Ο νικητής θα βγη απο αυτό το τελευταίο ευαγγέλιο.
Οτι γραφή δεν ξεγραφη!!!Πος μπορείτε όλοι οι άνθρωποι αυτής εδώ της Γης,να μιλάτε για αγάπη και δικαιοσύνη αν δεν έχετε μέσα στην ψυχή σας,την 11 εντολή. Η Θεία (αγάπη) ο Θείος (έρωτας) τα οικόπεδα στο (παράδεισο) η (εικονολατρία ΜΕΓΑ αποπλάνηση της αληθινής αγάπης ) τα ( οράματα και οι πράγματι (((κακές))) προφητείες ) οι ( απειλές οτι θα πέσετε στη κόλαση ) αλά και η ((((((((δύναμη της συνήθειας))))))) ,δε θα πιστέψετε τίποτα στην αρχή από όσα γράφω ,αλλά όταν δεν θα γινη η δευτέρα παρουσία ποτέεεεεεεεε,ουτε στον (τελευταίο ασπασμό) ~  (εγώ είμαι τώρα 37 χρόνον) μετά από καιρό θα καταλάβετε ,μετά θα με πιστέψετε,σώστε τα παιδιά όλου του κόσμου αγωνιστείτε όλοι για την ειρήνη!!!!κοφτερή ανατολή Διονύσης,


((((((((((ΔΟΞΑ Ο ΘΕΟΣ Ο ΥΨΙΣΤΟΣ Ο ΑΓΙΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ))))))))))) να προσεύχεστε μόνο στο Θεό και να μην εκδικιστε τους ανθρώπους της Γης συχωρέστε τους όλους

[Α] Το φαναράκι του πασχα   Curve-11





[Α] Το φαναράκι του πασχα   13001110

Εδω είναι μια οφθαλμαπάτη φαίνεται ένας σταυρός στο λαιμό,δεν το έχω κανη εγώ ειλικρινα,βγήκε πάνω στη φωτογραφία μόνο του.


[Α] Το φαναράκι του πασχα   13015310

Στη πραγματικοτητα στο κεράκι μέσα φαίνεται αυτό το σημάδι ενα ματάκι και κάτι γραμμούλες απο κάτω



[Α] Το φαναράκι του πασχα   12963810

[Α] Το φαναράκι του πασχα   13015410

Το ((((((χλωρό ή πράσινο άλογο)))))))
Καὶ ὅτε ἤνοιξε τὴν σφραγῖδα τὴν τετάρτην, ἤκουσα φωνὴν τοῦ τετάρτου ζῴου λέγοντος· Ἔρχου. 8 καὶ εἶδον, καὶ ἰδοὺ ἵππος χλωρός, καὶ ὁ καθήμενος ἐπάνω αὐτοῦ, ὄνομα αὐτῷ ὁ θάνατος, καὶ ὁ ᾅδης ἠκολούθει μετ' αὐτοῦ· καὶ ἐδόθη αὐτῷ ἐξουσία ἐπὶ τὸ τέταρτον τῆς γῆς, ἀποκτεῖναι ἐν ῥομφαίᾳ καὶ ἐν λιμῷ καὶ ἐν θανάτῳ καὶ ὑπὸ τῶν θηρίων τῆς γῆς.

O τέταρτος και τελευταίος καβαλάρης ονομάζεται Θάνατος. Από όλους τους καβαλάρηδες, είναι ο μοναδικός στον οποίο το κείμενο το ίδιο δίνει ρητά ένα όνομα. Σε αντίθεση με τους άλλους τρεις, αυτός δεν περιγράφεται μεταφέροντας κάποιο όπλο ή αντικείμενο, αντί αυτού τον ακολουθεί ο Άδης. Ωστόσο, εικονογραφήσεις συνήθως τον απεικονίζουν κουβαλώντας ένα δρεπάνι (όπως ο Grim Reaper), σπαθί ή κάποιο άλλο εργαλείο.

Το χρώμα του αλόγου του Θανάτου γράφεται σαν χλωρός (khlōros) στα αυθεντικά Κοινά Ελληνιστικά,[10] το οποίο μπορεί να σημαίνει είτε πράσινο/πρασινωπό-κίτρινο[9] είτε χλωμό/ωχρό.[11] Το χρώμα συνήθως μεταφράζεται σαν χλωμό ενώ στακτερό, ανοικτό πράσινο και κιτρινοπράσινο είναι άλλες πιθανές ερμηνείες. Με βάση τις χρήσεις της λέξης στην ιατρική βιβλιογραφία της Αρχαίας Ελλάδας, μερικοί λόγιοι υπαινίσσονται ότι το χρώμα αντανακλά την ασθενική χλωμάδα ενός νεκρού σώματος. Σε μερικές μοντέρνες καλλιτεχνικές απεικονίσεις, στο άλογο δίνεται ένα ευδιάκριτο πράσινο χρώμα.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[Α] Το φαναράκι του πασχα   13001311

Καὶ εἶδον ὅτι ἤνοιξε τὸ ἀρνίον μίαν ἐκ τῶν ἑπτὰ σφραγίδων· καὶ ἤκουσα ἑνὸς ἐκ τῶν τεσσάρων ζῴων λέγοντος, ὡς φωνὴ βροντῆς· Ἔρχου. 2 καὶ εἶδον, καὶ ἰδοὺ ἵππος λευκός, καὶ ὁ καθήμενος ἐπ' αὐτὸν ἔχων τόξον· καὶ ἐδόθη αὐτῷ στέφανος, καὶ ἐξῆλθε νικῶν καὶ ἵνα νικήσῃ. Κεφ.6:1-2[2]

Λόγω του παραπάνω αποσπάσματος (Η πιο συνήθης μετάφραση στα αγγλικά), ο Λευκός καβαλάρης αναφέρεται στην Κατάκτηση[3] (όχι στον Λιμό,δες παρακάτω). Το όνομα θα μπορούσε να ερμηνευτεί σαν "Νίκη", κατά την μετάφραση που βρέθηκε στην Βίβλο της Ιερουσαλήμ (οι ελληνικές λέξεις προέρχονται από το ρήμα νικάω-ω, να υποτάσσω, να καταβάλλω). Κουβαλάει ένα τόξο και φοράει το στέμμα ενός νικητή.

Η ακριβής φύση και η ηθικότητα του αποκαλυπτικού άσπρου καβαλάρη είναι λιγότερο ξεκάθαρη. Έχει αμφισβητηθεί ότι άλλοτε συμβολίζει το κακό και άλλοτε την δικαιοσύνη από πολλαπλές πηγές.

Ο συμβολισμός του κακού[
Οι άλλοι τρεις καβαλάρηδες συμβολίζουν το κακό, τις καταστροφικές δυνάμεις, και δοσμένοι στον ενοποιητικό τρόπο με τον οποίο και οι τέσσερεις παρουσιάζονται και περιγράφονται, είναι πολύ πιθανό ότι και ο καβαλάρης είναι αντίστοιχα κακός. Έργα τέχνης τα όποια δείχνουν τους καβαλάρηδες σαν μια ομάδα, όπως η περίφημη ξυλογραφία του Άλμπρεχτ Ντύρερ, προτείνει μια ερμηνεία οπού και οι τέσσερις καβαλάρηδες εκπροσωπούν διαφορετικές απόψεις της ίδιας δοκιμασίας.

Ο πρώτος καβαλάρης συνήθως συνδέεται με τη στρατιωτική κατάκτηση.[3] Μια ερμηνεία, η οποία πραγματοποιήθηκε από τον ευαγγελιστή Μπίλλυ Γκράχαμ, απεικονίζει τον καβαλάρη του άσπρου αλόγου με τον Αντίχριστο[6]., ή μια αντιπροσώπευση ψευδοπροφητών, παραθέτοντας διαφορές ανάμεσα στο άσπρο άλογο της αποκάλυψης 6 και τον Ιησού πάνω στο άσπρο άλογο στην αποκάλυψη 19. Στην αποκάλυψη 19 ο Ιησούς έχει πολλά στέμματα, αλλά στην αποκάλυψη 6 ο καβαλάρης έχει μόνο ένα.


[Α] Το φαναράκι του πασχα   13012617
Ο συμβολισμός του δικαίου
O Ειρηναίος, ένας χριστιανός θεολόγος του 2ου αι. με επιρροή, ήταν ανάμεσα στους πρώτους που ερμήνευσε αυτόν τον καβαλάρη με τον Χριστό τον ίδιο, με το άσπρο του άλογο να αντιπροσωπεύει την επιτυχή διάδοση του ευαγγελίου. Διάφοροι λόγιοι από τότε έχουν υποστηρίξει αυτήν την θεωρία, παραθέτοντας την μετέπειτα εμφάνιση του Χριστού ιππεύοντας ένα άσπρο άλογο εμφανίζοντας σαν "Ο λόγος του Θεού" στην αποκάλυψη 19. Επιπλέον, νωρίτερα στην Καινή Διαθήκη, το ευαγγέλιο του Μάρκου[1][8] υποδεικνύει ότι η πρόοδος του ευαγγελίου μπορεί πράγματι να προηγηθεί και να προμηνύει την αποκάλυψη. Το άσπρο χρώμα έχει επίσης την τάση να αντιπροσωπεύει το δίκαιο στην βίβλο, και ο Χριστός απεικονίζεται σε άλλες περιπτώσεις σαν ένας κατακτητής. Παρόλα αυτά, αντίθετες ερμηνείες διαφωνούν ότι ο πρώτος από τους τέσσερις καβαλάρηδες δεν είναι ο καβαλάρης από την αποκάλυψη 19. Περιγράφονται σημαντικά με διαφόρους τρόπους, και ο ρόλος του Χριστού σαν τον αμνό που ανοίγει τις επτά σφραγίδες το καθιστά απίθανο ότι θα ήταν και αυτός μια από τις δυνάμεις που ελευθερωθήκαν από τις σφραγίδες.

Εκτός από τον Χριστό, ο καβαλάρης θα μπορούσε να συμβολίζει το Άγιο Πνεύμα. Το Άγιο Πνεύμα έγινε κατανοητό ότι κυρίευσε τους Αποστόλους την ημέρα της Πεντηκοστής μετά την αναχώρηση του Ιησού από την Γη. Η εμφάνιση του αμνού στην αποκάλυψη 5 δείχνει τον θριαμβευτικό ερχομό του Ιησού στον Παράδεισο, και ο άσπρος καβαλάρης θα μπορούσε να συμβολίζει την αποστολή του Αγίου Πνεύματος από τον Ιησού και την πρόοδο του ευαγγελίου του Ιησού Χριστού.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Η ενδεκατη εντολή-η πρώτη μεγάλη συντελεια του κόσμου
άνοιξα και έλυσα της 7 σφραγίδες της αποκαλύψεως με την ενδεκατη εντολή διότι δεν έχω εγώ ((( απώλειες ))) η τέλια συγχωρεση , η τέλια αγάπη , ολα στο τελειο μηδέν,όλοι μαζί ειμαστε τελειοι,έναν θεό εχουμε όλοι οι πάντες,των δημιουργό μας !!!Ότι γραφη δεν ξεγραφη !!!!


https://ka11.board-directory.net

Διονυσης


Admin

Ειπε ο Ιησους Χριστος - θα γνωρίσετε την αλήθεια και η αλήθεια θα σας ελευθερώσει.
Μη φοβάστε! Θα είμαι μαζί σας κάθε μέρα Μέχρι τη συντέλεια του κόσμου!


[Α] Το φαναράκι του πασχα   1112

Η ενδέκατη εντολή-η πρώτη μεγάλη συντέλεια του κόσμου
Η νέα μέρα μια νέα ανατολή σε ολόκληρο το κόσμο,θα γίνουν πολα θαύματα απο των Αγιο Θεό μας,από τους ουρανούς για να σφραγιστή η αλήθεια και ο λόγος του.

Άνοιξα ζωντανός και έλυσα της 7 σφραγίδες της αποκαλύψεως με την ενδέκατη εντολή διότι δεν έχω εγώ ((( απώλειες ))) η τέλια συγχώρεση , η τέλια αγάπη , όλα στο τέλειο μηδέν. (Πλέον ολοι μαζί είμαστε τέλειοι),έναν θεό έχουμε όλοι οι πάντες,των δημιουργό μας !!!Ότι γραφη δεν ξεγραφη και δεν πρέπει να υπάρξει ποτέ,βασανισμός με οποιοδήποτε  τρόπο η φόνος με οποιοδήποτε τρόπο , είναι σαν απώλεια του (καθήκονά και ομοίωση),σεβασμός και μεταξύ των ανθρώπων,σεβασμός στην ζωή,αυτή είναι η αιώνια αμαρτία και δύσκολα συχωριέται έως καθόλου (βασανισμός και φόνος) διότι από τα ευαγγελια του σατανά,που τα ποδάρια του είναι όλη οι προφήτες ,σκοτώθηκαν οι άνθρωποι,με πόλους και (((ύπουλους τρόπους))),δεν σώθηκαν από (((κανέναν))) σε ολόκληρη την ανθρωπότητα από αυτά τα υπάρχων και άκυρα πλέων ευαγγελια (αυτό είναι αληθινή σοφία και μετραη για όλους τους ανθρώπους,διότι έμενα έχρισε ο Θεός μας έναν άνθρωπο να έχω τη ράβδο της δικαιοσύνης,που είναι ένα φαναράκι,διότι αληθινα  ξεπέρασα καθε δυκαιωσηνη με κάθε τρόπο με την αγάπη μου σε εσάς όλους πάνω στη γη και σε ολόκληρη τη ζωή στο τελειο σύμπαν,διότι εκπλήρωσα την αλήθεια και των αληθινο λόγο του Άγιου θεού μας,σας ευχαριστο πολύ όλους εσάς και των Αγιο Θεό μας. Ζήστε οι πάντες έως την τέλια ώρα που θα έρθει,διότι αληθώς  θα εκπλήρωθη η μεγάλη ανάσταση των νεκρών και η αφθαρσία των ζωντανών,που μόνο ο Άγιος Θεός ,θα εκπλήρωση.) !!!!


[Α] Το φαναράκι του πασχα   19353122
[Α] Το φαναράκι του πασχα   12923112

ΕΑΝ δεν γινη το 2018 έως το 2029 η δεύτερα παρουσία,σκοτώνουν άδικα οι φονιάδες όλων των προφητων του σατανά αθώους ανθρώπους ,αλαξτε και πιστέψτε μόνο στο ΔΗΜΙΟΥΡΓΏ,κλείσε τα fakebook και βγες μια βόλτα στη βροχή

https://ka11.board-directory.net

Διονυσης


Admin

Η ενδεκατη εντολή και το τραγούδι

https://ka11.board-directory.net/t7-topic

[Α] Το φαναράκι του πασχα


https://ka11.board-directory.net/t4-topic

[Β] Η ΣΥΝΤΈΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΌΣΜΟΥ Η ΈΡΧΕΤΑΙ Η ΔΕΎΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΊΑ???

https://ka11.board-directory.net/t5-topic

[Γ] Έλυσα την αποκάλυψη του Ιωάννη και την εκαψα και αποκαλύπτω το τέλος του κόσμου.

https://ka11.board-directory.net/t6-topic

[Δ] (Ενας πειρασμος)

https://ka11.board-directory.net/t3-topic

[Ε] (πειρασμός)

https://ka11.board-directory.net/t2-topic

Το θαυμα της Συρίας........................ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΑΥΜΑ ΣΤΗ ΣΥΡΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΗΣ ΣΕΗΝΤΑΝΑΓΙΑΣ


https://ka11.board-directory.net/t8-topic

Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

https://ka11.board-directory.net/t1-topic

https://ka11.board-directory.net

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum